Za Rösle Frick, první prezidentkou Středoevropského subregionu ISGF a nositelkou Řádu Zlaté syrinx

foto-1Na počátku prázdnin zasáhla mezinárodní skauting dospělých citelná ztráta: 6. července zemřela dlouholetá, významná a obětavá představitelka ISGF a první prezidentka Středoevropského subregionu Rösle Frick z Lichnenštejska.

Rösle byla jednou z čelních osobností Mezinárodního společenství dospělých skautů a skautek, které nejvýrazněji pomáhaly československým oldskautům k navazování kontaktů v rámci ISGF už bezprostředně po přijetí Kmene dospělých do světové organizace na počátku 90. let. Poté úzce spolupracovala s našimi činovníky při zakládání Středoevropského subregionu a byla kdykoliv ochotná podat pomocnou ruku i v dalších letech.

Široké srdce prokázala mnohokrát i při zajišťování finanční pomoci novým členským zemím. Díky její štědrosti se mohly hlavně zpočátku zúčastnit významným mezinárodních akcí i zástupci Kmene dospělých.

Po někdejším předsedovi Světového výboru ISGF Pauli Martinovi (Dánsko) byla Rösle Frick druhou představitelkou mezinárodního společenství dospělých skautů, která byla oceněna nejvyšším vyznamenáním Kmene dospělých – v roce 2003 obdržela Řád Zlaté syrinx.