Jak pomoci oldskautům-seniorům překlenout nelehkou dobu osamění?

foto-1V současné nelehké době celoplošné karantény proti šíření koronaviru je pro mnohé oldskauty – zejména starší členy – velkým problémem pocit samoty a nečekané izolace od rodiny či přátel.

Zajímavou – sice drobnou, ale bezesporu potřebnou – výzvu k členům Kmene dospělých, která může uvedený problém oldskautů-seniorů alespoň trochu zmírnit, zaslala na kmenový web členka náčelnictva KD a zpravodajka pro charitu a sociální projekty Hana Kaprálková:

Sestry a bratři, chtěla bych Vás požádat – zavolejte nebo pošlete alespoň SMS svým starším skautským bratrům i sestrám, aby měli dobrý pocit, že  na ně v době, která citelně doléhá na každého z nás, někdo myslí. A možná při této příležitosti by bylo dobré pozdravit volaného dávným, ale dnes už téměř zapomenutým pozdravem – „Buď zdráv!“