Vychází další číslo oldskautského magazínu Motoskauting.cz

foto-1Po dvou pilotních vydáních nového elektronického magazínu pro oldskautské příznivce motorismu i cykloturistiky v roce 2017, stejném počtu čísel v loňském roce a letošním jarním e-zinu Motoskauting.cz, se nyní mohou čtenáři začíst už do “šestky” (2019/2) tohoto listu.

Pro ty, kterým předchozí vydání utekla (samozřejmě je je možné vyhledat v historii našeho webu), jen připomínáme, že Motoskauting.cz si klade za cíl rozvoj motivačního programu Oldskauting 21 (OS 21) v oblasti, která je blízká tisícům dospělých skautů.

Magazínem vzdáváme také hold legendární osobnosti prvorepublikového českého skautingu, průkopnickému účastníkovi britského gilwellského kurzu !wood-badge” a vůdci první Lesní školy Františku Alexandru Elstnerovi. Frank se totiž ve 30. letech stal průkopníkem skautského motorismu. Za volasntem několika automobilů pak procestoval řadu zemé světa a stal se i renomovaným autorem cestopisů.

Nové číslo e-zinu Motoskauting.cz je věnováno jízdám k našim východním sousedům. V rámci vloni odstartované expedice Československo křížem krážem byla posádkou českých moto-skautů dosažena nejzazší místa na slovenském území – nejzápadnější bod u hraniční řeky Moravy a nejvýchodnější na trojmezí Slovenska, Polska a Ukrajiny.

Jízdy se uskutečnily s testovacím automobile Škoda Rapid Scoutline. Uživatelský test tohoto “skauta na čtyřech kolech” je proto také součástí obsahu nově vycházejícího e-zinu.

motoskauting_2019_2