Světová konference ISGF se poprvé v historii uskutečnila prostřednictvím internetu

foto-1Po dva dny – ve dvou devadesátiminutových blocích – probíhala v posledním únorovém víkendu (26. – 27. 2. 2022) v pořadí 29. Světové konference ISGF. Poprvé v historii Mezinárodního společenství dospělých skautů a skautek se však delegáti nesešli osobně, ale jednání probíhalo virtuálně, prostřednictvím „internetového mostu“ napříč zeměkoulí.

Původně připravovaná konference se měla uskutečnit ve španělské metropoli Madridu v srpnu 2020. Uspořádání však zhatila celosvětová epidemie nemoci Covid-19. Ze stejného důvodu byl zrušen i náhradní termín ve stejné době v roce 2021. Rozhodnutím Světového výboru ISGF se nakonec přistoupilo k on-line jednání prostřednictvím internetu.

Konference byla řízena z ústředí ISGF v Bruselu. Za každou členskou zemi se mohl zúčastnit jen jediný delegát  – v normálním režimu by jednotlivé státy měly možnost vyslat až čtyři zástupce národních organizací. Reprezentantem českého oldskautingu se stal zahraniční zpravodaj Náčelnictva Kmene dospělých Lukáš Krmíček – Thór.

Konference zvolila nový Světový výbor ISGF, jehož funkční období je ale zkráceno na dva roky (2022 – 2024). V čele ISGF stanula také nová prezidentka mezinárodního společenství Elin Richards z Islandu.

Rozhodnuto bylo také o pořadatelství příští – jubilejní – 30. Světové konference ISGF. S ohledem na velkou připravenost konference ve Španělsku je logickým krokem, že za hostitele byla potvrzena opět země na Pyrenejském poloostrově. Španělští organizátoři tak budou jistě v nemalé míře moci zúročit vše, co už v přípravě dosud odvedli. Takže za dva roky – snad už konečně – „na shledanou tváří v tvář“ v Madridu!

Prostřednictvím fotoreportáží z jednotlivých dnů 29. Světové konference ISGF se s průběhem a hlavními závěry vrcholného jednání mohou nyní seznámit všichni zájemci z řad členů KD.

Světová konference ISGF -1. den

Světová konference ISGF – 2. den

1. Za předsednickým stolem 29. Světové konference ISGF ve virtuálním kongresovém sále v Bruselu zasedli (zleva) generální sekretářka Světové kanceláře Nathalie Henrard, předsedající konference a emeritní prezidentka ISGF Martine Levy, a Cecille Bellot, která v letech 2011 – 2017 řídila kancelář světového ústředí. 2. – 3. Prezídiu konference poskytoval potřebný organizační a technický servis tým obětavých spolupracovníků z Francie, Belgie a Nizozemska. 4. Delegátem za českou národní organizaci dospělých skautů (CZSGF) byl zahraniční zpravodaj NKD Lukáš Krmíček – Thór. 5. V období 2022 – 2024 bude činnost ISGF řídit Světový výbor (zleva): prezidentka Elin Richards (Island), Zalillah Mohd Taib (Malajsie), Mario Bertagnolio (Itálie), Vanessa Hoogenbergen (Curacao), Ana Rodrigues (Portugalsko) a Prosper Bani (Ghana).

Foto: ISGF, Oldskauting.cz a Lukáš Krmíček

foto-2foto-3foto-4foto-5foto-6