Stanovisko Světového výboru ISGF k přípravě Světové konference 2020 v Madridu

foto-1Globální pandemie infekčního onemocnění koronavirem (COVID-19) ohrožuje i konání připravované Světové konference ISGF v Madridu.

Ač vrcholné světové jednání Mezinárodního společenství dospělých skautů a skautek se má uskutečnit až ke konci letních prázdnin (17. – 22. srpna), současná situace vyvolává nad konferencí ve španělské metropoli otazníky.

V rámci právě proběhlého víkendové jednání Světového výboru ISGF se proto ve velké míře hovořilo i o dalších krocích v přípravě akce ve Španělsku. Světový výbor jednal jen pomocí propojení všech členů na skypu. V sídle světové organizace v Bruselu se sešli jen dva členové výboru, další – včetně prezidentky Zalillah Mohd Taib z Malajsie – museli zůstat ve svých domovech po celé zeměkouli. Jako hosté byli přítomní i představitelé Evropského výboru ISGF.

V rámci on-line jednání se k členům vrcholného orgánu mezinárodního společenství připojili organizátoři světové konference ze Španělska. „V oficiálním společném stanovisku je konstatováno, že zdraví a bezpečnost každého účastníka 29. Světové konference 2020 je pro nás všechny nejvyšší prioritou,“ sdělila na webu ISGF generální sekretářka světové kanceláře Nathalie Henrard. „ISGF bude proto pečlivě sledovat vývoj pandemie v následujících týdnech, aby k přípravě či nutnému odložení konference bylo přistupováno s náležitou odpovědností a znalostí dané situace. Vždy se však budeme držet doporučení a pokynů španělské vlády,“ uvádí se v závěru komuniké.

Momentky z jednání Světového výboru ISGF (14. 3. 2020): 1. – 2. Účastníky jednání v sídle světové kanceláře v Bruselu. 3. Mimořádná situace umožnila členům světového výboru projednávat aktuální problematiku jen prostřednictvím videokonference na skype, 4. Generální sekretářka ISGF Nathalie Henrard.

Foto: ISGF/facebook

foto-2 foto-3foto-4