Poselství světové organizace dospělých skautů k svátku Thinking Day

foto-1O důležitosti a významu Dne zamyšlení – Thinking Day pro dospělé skauty, svědčí každoroční poselství, které členům mezinárodního společenství zasílá světové ústředí ISGF v Bruselu.

Letos se odesilatelkou provolání stala viceprezidentka Světového výboru Ana Rodrigues z Portugalska.

V poselství se uvádí:

Vše začalo v roce 1857. V celém našem společenství skautů a skautek si můžeme říci, jak velké štěstí máme, že do našich životů vstoupily myšlenky a odkaz Roberta Baden-Powella. Kdo by si pomyslel, že dílo člověka narozeného v 19. století, bude tak aktuální až do dnešních dnů?

Den 22. února je pro nás pro všechny dnem oslav a šťastných narozenin. Ale svět prochází mnoha napjatými okamžiky. Více než kdy jindy, je skauting vystaven prověřování svých hodnot. Národy jsou ve válce, lidé utíkají ze svých zemí a riskují životy…

Také samotná Země nás varuje před vysokými či naopak velmi nízkými teplotami, erupcemi sopek, záplavami, rychlým pohybem ledovců… Čas se nezastaví – a my musíme postupovat rychleji a rychleji, abychom s tím, co se kolem nás děje, udrželi krok. Máme nástroje a energii, abychom mohli pokračovat v naší práci v našem domově, v našem společenství, v našem sdružení, v naší zemi. Jsme skauti a průvodci mládeže.

Pojďme tedy všichni oslavit Den zamyšlení a přinést více energie a odhodlání našim sdružením a komunitám. Uveďme do praxe to, co nám řekl B-P: „Zanechte svět o něco lepší, než jste ho našli“. Nyní je naše šance toto výrazně naplnit!

Zvedněte společně číše a popřejme si k tomuto velmi důležitému datu pro všechny skauty a skautky na světě. Naše přání ze světového ústředí patří Vám všem, kteří jste se rozhodli patřit k této početné skautské rodině, která má odhodlání stát se činitelem změny k lepšímu.

Užívejme si sváteční 22. únor. A vzdejme při tom hold našim zakladatelům – Robertovi a Olave B-P!