Poselství prezidentky ISGF ke Dni zamyšlení 2022

foto-1Pro skauty celého světa je 22. únor dnem, kdy si připomínají datum narození obou zakladatelů světového skautingu manželů Roberta a Olave Baden-Powellových. Tento svátek je vnímán jako Den zamyšlení, pro skautky je pak ještě zvlášť Dnem sesterství.

K výročí prvních osobností světového skautingu a mezinárodnímu Den zamyšlení (Thinking Day) obdržely národní organizace dospělých skautů poselství od prezidentky Mezinárodního společenství skautů a skautek (ISGF) Zalillah Mohd Taib z Malajsie.

V poselství se uvádí:

„V posledních letech jsme se hodně naučili, jak být odolní a zůstat v kontaktu i v náročných časech. Jako skauti se neustále posouváme kupředu, takže si tyto zkušenosti poneseme s sebou i do budoucnosti. Ať už bude naše setkávání v dalším období osobní, nebo jen virtuální, udělejme všichni společně vše pro to, aby to byla setkání radostná. Tak, jak to skautům přáli naši zakladatelé.

Moto letošního Dne zamyšlení je pro všechny generace skautů shodné: Náš svět, naše rovná budoucnost – životní prostředí a rovnost pohlaví. Světová asociace skautek (WAGGGS) jej zaměřuje na poznávání globálních problémů, které ovlivňují naše místní komunity, na uplatňování genderové rovnosti a přijímání rozhodnutí v této oblasti. Světová organizace skautského hnutí (WOSM) vyzývá členy, aby pokračovali ve svých dobročinných aktivitách, které jsou významnou součástí skautingu, účastnili se veřejně prospěšných prací, zvelebovali místa svých domovů, prováděli sbírky potravin pro potřebné a podobně.

Světový výbor ISGF i Světová kancelář plně podporují obě hnutí ve snaze učinit svět lepším místem pro mnoho budoucích generací. Těší nás, že naše národní organizace dospělých skautů chtějí obdobně sloužit svým komunitám prostřednictvím mnoha svých prospěšných projektů.

Obnovme náš skautský slib právě v den, který se váže k našim zakladatelům a vyzývá nás k zamyšlení nad sebe samým i společenstvím kolem nás. Náš slib je závazkem k naplňování základních hodnot skautského hnutí. Těšme se z našeho svátku a vytvářejme se všemi přáteli lepší svět pro budoucnost!

Jménem Světového výboru ISGF i Světové kanceláře přeji všem členům ISGF šťastný Thinking day.“