Plánované Národní oldskautské jamboree se v červnu neuskuteční! Termín se přesouvá na příští rok

foto-1Globální krizová situace šíření koronavirové infekce, která už v březnu vedla k přerušení veškeré skautské činnosti u nás, postihlo i řadu významných akcí Kmene dospělých. Po zrušeném mezinárodním Trojsetkání, které se mělo uskutečnit 1. – 4. května, v Plzni, bylo Náčelnictvo KD nuceno odvolat i pořádání 6. Národního oldskautského jamboree v Blatné (5. – 7. června).

S ohledem na vývoj nemoci COVID-19 v České republice a po konzultacích se členy vrcholového orgánu KD vydal v pátek 17. dubna náčelník Kmene dospělých Jiří Wolf – Pando následující rozhodnutí:

S přihlédnutím k dotazníkové akci, při které se členové NKD vyjadřovali k uskutečnění oldskautského jamboree, se z patnácti odpovědí čtrnáct vyslovilo pro zrušení tohoto setkání a přesunutí na příští rok, ruším uspořádání 6. celonárodního oldskautského jamboree.

Vzhledem k tomu, že nemůžeme odpovědně určit vývoj epidemie, nelze účastníky jamboree vystavit riziku onemocnění.

Všichni přihlášení budou o tomto rozhodnutí informováni cestou krajských legátů a na webových stránkách a bude jim vrácena finanční částka.

Doporučuji všem klubům v rámci možností pořádat skromnější akce a upevnit tak sounáležitost uvnitř klubů.

Jiří Wolf – Pando, náčelník Kmene dospělých Junáka – českého skauta