Oldskauti roznášejí Betlémské světlo i na stránkách časopisu Českých drah

foto-1Zdánlivě drobná, ale dosahem na příjemce významná propagace oldskautingu se objevila na stránkách časopisu Českých drah. Magazín je cestujícím k dispozici zdarma ve vlacích, u pokladen nebo v informačních stojanech na nádražích. V listopadovém čísle magazínu byla otištěna zpráva o Betlémském světle a článek doprovází pěkná ilustrační fotografie oldskauta v kroji s lucernou a kmenovým šátkem kolem krku.

Reklamní magazín národního železničního dopravce je vydáván v nákladu téměř 150 tisíc výtisků. Přináší zajímavé materiály se širokým záběrem témat, takže pro čtenáře je vítaným společníkem při cestování ve vlaku. Každý měsíc je distribuován do více než 500 vlaků vyšší kvality, regionálních spojů v okolí Prahy a Ostravy a do speciálních stojanů více než 300 železničních stanic i do vybraných obchodních center a čerpacích stanic. Při nákladu 145 000 kusů dosahuje pravidelné čtenosti kolem jednoho milionu.

V článku s názvem Se světlem na cestách, který byl otištěn v rubrice čtenářských příspěvků Z vašeho alba, se uvádí: „Vstup do Evropské unie spojuji s Betlémským světlem, které bývá letecky přepravováno z Izraele do Vídně a odtud vlakem do Brna. Následně, díky skautům, vlaky na devíti hlavních trasách rozvezou světlo po celé republice. Na významných železničních uzlech světlo přebírají skauti z místních poboček, ke kterým patřím i já. Na Štědrý den pak Betlémským světlem podaruji své blízké i přátele.“

Autorem článku je Karel Pokorný. Ozve se nám pisatel do redakce webu Kmene dospělých ()? Rádi mu za pěknou „propagačku” oldskautingu zašleme malý dárek.

foto-2foto-3foto-4foto-5