O víkendu se uskuteční dvoudenní on-line Světová konference Mezinárodního společenství skautů a skautek (ISGF)

foto-1V bezmála sedmdesátileté historii Mezinárodního společenství dospělých skautů a skautek (ISGF) se nejvýznamnější jednání členských zemí – světová konference – poprvé neuskuteční „tváří v tvář“ delegátů, ale pouze internetovým on-line propojením.

V pořadí 29. Světová konference ISGF v této netradiční podobě proběhne o nadcházejícím víkendu 26. – 27. února formou dvou 90minutových jednacích bloků. Jednání bude řízeno ze světového ústředí ISGF v Bruselu.

Alternativní model jednání si vyžádala stále trvající hrozba globální epidemie nemoci Covid-19. Šířící se koronavirus znemožnil na dvakrát uspořádání řádné konference ve španělské metropoli Madridu. Původně se vrcholné jednání mělo konat v srpnu 2020, poté byl termín posunutý o rok. I vloni však epidemie již dokonale připravenou akci zhatila.

Po mnoha úvahách nakonec Světový výbor rozhodl už osud přípravy konference do třetice nepokoušet a přiklonil se k on-line jednání.

„Daná situace samozřejmě výrazně ovlivňuje zejména šíři programu, aby se vše podstatné pro další období činnosti ISGF podařilo projednat za pouhé tři hodiny vymezeného času,“ říká zahraniční zpravodaj Kmene dospělých Junáka Lukáš Krmíček – Thór.

„Za každou zemi se konference může zúčastnit pouze jediný delegát. Kmenové náčelnictvo pověřilo tímto zastupováním České republiky právě bratra Thóra,“ doplňuje náčelník KD Jiří Wolf – Pando, který měl být původně také ve čtyřčlenné delegaci, zastupující české oldskauty v Madridu.

Průběžné zpravodajství z jednání je možno o víkendu sledovat na webu ISGF.