Národní oldskautské jamboree se uskuteční v netradičním podzimním termínu

foto-1Oproti předchozím ročníkům se 6. Národní oldskautské jamboree uskuteční letos v netradičním podzimním termínu od 30. září do 2. října.

Po pěti bienále v podkrkonošském Miletíně se mění také místo – hostitelem jamboree se stane Hradec Králové a nedaleká táborová základna v Bělči nad Orlicí.

V rámci programu si bude možno nejdříve prohlédnout pamětihodnosti východočeské metropole. Poté, už na tábořišti v Bělči, se členové krajských výprav budou moci pochlubit svou činností, proběhnou tradiční soutěže a do křesla pro hosta usedne zajímavá osobnost. Připravena je i vycházka k hrobu manžela Milady Horákové s pietní vzpomínkou na oběti totalitních perzekucí. Třešničkou na programovém dortu bude ukázka výcviku dravců.

Účastnický poplatek je 1500 Kč, přihlášky je třeba zasílat do 6. června organizační zpravodajce NKD Aleně Nekolové na e-mail: .