Národní oldskautské jamboree: most generací dospělých skautů

foto-1Už posedmé se členové Kmene dospělých sejdou na Národním oldskautském jamboree. Uskuteční se od 7. do 9. června 2024 v Bělči nad Orlicí u Hradce Králové.

Táborovou základnu u Bělečského rybníka, která nese jméno J. A. Komenského, si oldskauti oblíbili už při předchozím setkání v roce 2022. Proto se i letos vracejí na stejné tábořiště.

„U rybníka stával mlýn, ve kterém se ´učitel národů´ jako příznivec náboženských reforem ukrýval před svým útěkem do exilu. Pro nás je ale symbolické i to, že o jeho pedagogické dílo se opírají také myšlenkové základy skautingu,“ říká náčelník KD Jiří Wolf – Pando.

„Pro budoucnost skautingu dospělých u nás je ale jamboree významné tím, že na letošní setkání se ve větším počtu hlásí i skupina nedávných roverů a rangers, a také členové klubů rodinného skautingu,“ doplňuje organizační zpravodajka náčelnictva KD Alena Nekolová. „Akce se tak může stát mostem k bližšímu poznání různých generačních skupin. Tím jistě bude krystalizovat i podoba oldskautingu v dalším období.“

Na tábořišti i v okolí čeká na účastníky pestrý program: poznávací zájezdy, vodácké i cykloturistické vyjížďky, workshopy ke skautské historii a heraldice nebo vycházka do okolních lesů za „tajemstvím“ přírody. Bonbónkem bude ukázka výcviku služebních psů Policie ČR.

Účastnický poplatek na celou akci včetně ubytování na lůžku a stravování) je 1700 Kč. Na jamboree je možno se ubytovat i ve vlastních stanech za poplatek 1000 Kč. Jednodenní návštěva na na sobotu (včetně oběda) je 500 Kč.

Přihlášky je možno vyplnit zde.