Kurz pro vedení klubů KD nabízí další příležitost k získání potřebné kvalifikace

ZVKDPro všechny zájemce z řad členů Kmene dospělých, kteří chtějí získat kvalifikaci pro vedení oldskautských klubů, se nyní nabízí účast na vzdělávacím kurzu Pařízek. Kurz je určen pro nové adepty k vedení klubů, ale i ty, kteří se na vedení už podílejí, ale odpovídající kvalifikace jim dosud chybí. Kurz Pařízek se uskuteční 19.–20. května v Praze.

Program je sestaven tak, aby účastníci získali po teoretické i praktické stránce základní znalosti z oblasti zážitkové pedagogiky, metodiky a psychologie pro dospělé, dokázali zvládnout krizové situace v oblasti zdravovědy a bezpečnosti a uměli připravovat klubovou činností s využitím rámce motivačního programu OS 21. Součástí kurzu je rovněž seznámení se s předpisy týkajícími se ochrany osobních dat členů klubu. Probrána bude i hospodářské praxe, zejména základy hospodaření klubu a vyúčtování akcí a informace o možnostech spolufinancování akcí a klubových aktivit.

Následně proběhne zkouška formou testu, ústní zkoušky a obhajoby písemné práce.

Pokud mají zájemci složenou čekatelskou nebo vůdcovskou zkoušku, postačí jim pro získání kvalifikace ZVKD účast na kurzu.

Kurz bude probíhat ve skautské klubovně v Bělehradské ulici 51. Účastnický poplatek činí 300 Kč.

Zájemci o složení této zkoušky:
– musí být členem/členkou Junáka – českého skauta
– musí splňovat podmínku věku 18 let
– vyplní a podepíší přihlášku, včetně souhlasu vedoucího klubu KD a vedoucího příslušného střediska
– vypracují písemnou práci v rozsahu 2 stran A4 na téma činnost klubu KD, popřípadě program schůzky, výpravy apod.
– připraví se na zkoušku samostudiem

Termín odeslání přihlášek, vypracovaných písemných prací a sdělení zájmu o ubytování v klubovně je do 30. dubna 2023 na e-mailovou adresu: (zpravodajka pro program a vzdělávání NKD Eliška Pavlíková – Hini).

V případě velkého zájmu, který převýší možný počet frekventantů jarního kurzu, zváží NKD uspořádání další vzdělávací akce už na podzim.

Informace o kurzu na webu kurzy.skauting.cz

Přihlášení na kurz přes skautIS (online přihláška)

Přihláška_k_ZVKD (xls formulář k odeslání e-mailem)