Jubilejní XXX. setkání skautských sběratelů je v důsledku epidemie Covid-19 zrušeno

foto-1Skautské sběratelství patří nezřídka k oblíbeným aktivitám také mnoha oldskautů. Mnozí se proto těšili na jubilejní třicáté setkání, které od roku 1991 v tradičním podzimním termínu pořádá Klub skautských sběratelů Junáka (KSSJ). Bohužel znovu sílící epidemie Covid-19 letošní „skautskou burzu“, plánovanou na sobotu 3. října, donutilo organizátory odvolat.

„Toto rozhodnutí se nám nedělalo snadno,“ říká předseda KSSJ Micheal Kučera – Bobr. „S ohledem na vývoj pandemie covidu-19 v Česku, rostoucí rizika, komplikace pro zahraniční účastníky, zpřísňující se vládní opatření, ale hlavně s ohledem na zdraví účastníků, jsme se rozhodli naše podzimní setkání v Praze zrušit.“

Nesnadný a nepopulární krok, který klubová rada učinila, netěší ani známé skautské sběratele (a také člena rady KSSJ) Milana Sladkého – Bon-Bona z Plzně, stejně jako další dva zanícené plzeňské sběratele, sourozence Antonína (Brko) a Zdeňka (Dan) Protivínských. „Dvojnásob si uvědomujeme, že mělo jít o jubilejní akci, proto nás její zrušení o to víc mrzí. Ale tento krok se nám jeví jako rozumný a odpovídající současné situaci,“ potvrzují svorně všichni plzeňští oldskauti-sběratelé.

Podle slov předsedy KSSJ Michaela Kučery se organizátoři vynasnaží, aby se setkání uskutečnilo v náhradním termínu, jen jak to bude možné, pravděpodobně na jaře příštího roku. „A samozřejmě máme už naplánován další ročník, který by měl proběhnout v Praze 2. října 2021. Skautští sběratelé si již mohou toto datum zapsat do diářů a společně musíme věřit, že v průběhu času se už situace výrazně zlepší a šíření koronaviru se podaří výrazně omezit.“