Jarní zasedání Náčelnictva Kmene dospělých se poprvé v historii uskutečnilo on-line

foto-1Doba koronavirová už více než rok ovlivňuje životy lidí na celé zeměkouli. Globální epidemie Covid-19 donutila také Náčelnictvo Kmene dospělých, aby se poprvé v naší oldskautské historii členové vrcholného orgánu sešli jen prostřednictvím internetového propojení a jednání proběhlo on-line. Stalo se tak v sobotu 10. dubna, kdy se uskutečnilo letošní jarní zasedání NKD.

Za účasti hosta, zpravodajky Výkonné rady Junáka Jany Jirasové – Prcka, která odpovídá v Junáku za oblast dospělých členů, bylo tématem zasedání zahájení diskuse o postavení Kmene dospělých v Junáku do budoucna. Vodítkem k této diskusi, která se nyní rozvine v celé kmenové základně, jsou teze, formulované pracovní skupinou Náčelnictva Junáka.

Celá oblast dospělých v Junáku, o které se nyní bude v hnutí diskutovat, je vymezena širokým souborem tezí. Problematice Kmene dospělých se věnují čtyři teze, v celém souboru v pořadí 7 – 10. K těmto tezím se nyní budou moci vyjádřit všichni oldskauti. Každá teze na úvod definuje daný okruh a připojeny jsou otázky, které obsah problematiky dále rozvíjejí.

K zahájení diskuse je věnován také aktuálně prostor v časopiseckém speciálu Oldskauting 2021. Speciál společně s časopisem Skautský svět obdrží v polovině dubna všichni členové KD, pokud si v registraci předplatili skautský časopis. Po vydání tištěného speciálu bude Oldskauting 2021 zveřejněn v elektronické formě také na webu KD.

Takto je jednání Náčelnictva Kmene dospělých zachyceno pomoci snímku (print screen) na monitoru PC.

Foto: Slavomil Janov