Další motivační hra pro dobu koronaviru: Modrý život

foto-1Nejen tento podzim je potřeba, abychom se starali o vlastní duševní i fyzické zdraví. Návyky se ale nedělají snadno, přesto to jde. Se zajímavým tipem k ososbní aktivitě, skvěle přizpůsobené pro současnou dobu koronaviru, přišel web Skaut.cz.

Jde o upravenou verzí Modrého života, tedy známé motivační hry z odkazu spisovatele Jaroslava Foglara. Téma Modrého života se poprvé objevilo v autorově knižní prvotině Přístav volá v roce 1934. V románu spisovatel inspiruje čtenáře příběhem chlapce Ládi Vilemína a jeho kamarádů. Láďa se snažil být každý den lepší a pomáhala mu právě tabulka s motivačními úkoly. Později Jaroslav Foglar zveřejnil podrobný návod k jednotlivým denním činnostem v beletristicky zpracované metodické příručce Kronika Ztracené stopy (1969).

Modrý život, ač byl primárně vytvořen pro generaci mládeže, lze aplikovat celoživotně. Členové Kmene dospělých jej mohou využít jako nástroj pro osobní rozvoj v rámci naplňování motivačního programu Oldskauting 21 (OS 21).

Pro tabulku Modrého života je možno využít předvyplněný vzor:

SKAUT_ModryZivot_COVID-19

Možno si však vytvořit i vlastní výzvy podle návodu:

SKAUT_ModryZivot_prazdny

Tak do toho: Buď lepší dnes než včera!

Kresba v záhlaví: Jaroslava Foglar